Home / اخبار و رویدادها / گفتگو با علی پارسا،نویسنده کتاب بادبانهای جنوب: دریانوردی بادبانی در خلیج فارس و اقیانوس هند

گفتگو با علی پارسا،نویسنده کتاب بادبانهای جنوب: دریانوردی بادبانی در خلیج فارس و اقیانوس هند

خبرنگار: سحر تاج

پست الکترونیک: Sahar7291@yahoo.com                    شنبه – ۱۷ شهریور ۱۳۹۷

لطفا شرح حال مختصری از خودتان ارائه کنید:
علی پارسا هستم، زاده ی تهران، که تحصیلات خود را در ایران و آمریکا در زمینه ی علم کامپیوتر گذراندم،حدود بیست و اندی سال در همین رشته در ایران کار انجام دادم و بعد خودم را بازنشسته کردم و به فعالیت های دیگر پرداختم.

parsaaa

چه اتفاقی افتاد که از علوم کامپیوتر به کوهنوردی، کویرنوردی و سپس دریانوردی روی آوردید؟
ده ساله بودم که پدرم کتابی با عنوان سفرنامه‌ی برادران امیدوار به من دادند. برادران امیدوار، دو برادر ایرانی با نام های عیسی و عبدالله  بودند که از ایران با موتور سیکلت سفرهای دور دنیا رو آغاز کردند. بعدها سفری با ماشین به دور دنیا کردند و خاطرات خود را در این کتاب نوشتند. اکنون موزه ای به نام این دو برادر در کاخ موزه ی سعدآباد وجود دارد. خواندن این کتاب خیلی بر من اثر کرد و خیال گردش در طبیعت و دریاها و سرزمین‌های دور را در من برانگیخت.وقتی در دانشگاه صنعتی (شریف فعلی) مشغول تحصیل بودم، عضو گروه کوهنوردی دانشگاه شدم و خیلی از سفرهای ایرانگردی را از آنجا شروع کردم (شیرکوه یزد،کوههای کرمان، آذربایجان و…) بعد از کوهنوردی به کویرنوردی علاقه مند شدم و تعدادی از کویرهای ایران از جمله«ریگ جن» در کویر مرکزی ایران را پیمودم. بعد از اینکه دخترانم را برای تحصیل به آمریکا فرستادم، به همراه همسرم راهی آمریکا شدیم. در آنجا بود که عضو یک باشگاه قایقرانی شدم و دریانوردی با قایق های بادبانی را آموختم. تا آن زمان معلوماتم در دریانوردی صفر بود و هیچ زمینه ای در این خصوص نداشتم. به این ترتیب بود که با قایقرانی بادبانی آشنا شدم.

لطفا از سفرهایی که داشته اید برایمان بگویید:
 چند سفر بزرگ و تعدادی سفرهای کوچکتر داشته ام که سفرهای بزرگم شامل:پیمودن عرض اقیانوس اطلس و سه سفر در اقیانوس آرام بود. سفرهای کوچکتر نظیر سفر از جنوب فرانسه تا ایتالیا.

چه تعداد همراه در این سفرها داشتید؟
در سفر اقیانوس اطلس ۷ نفره بودیم و بقیه سفرها معمولا۴_۵ نفر

این قایق ها حدودا چند متر هستند:
قایق های اقیانوس نورد معمولا بین۱۵-۲۰متر درازا دارند .

چند روز سفرهایتان به طول می انجامید؟
طولانی ترین سفر،سفر اقیانوس آرام بود که ۲۸ روز طول کشید و سفر اقیانوس اطلس ۲۱ روز.

چه چیز شما را وا داشت که کتاب بادبانهای جنوب را بنویسید؟

در باشگاهی که عضو بودم دوستان خارجی ام از من می پرسیدند وضعیت دریانوردی بادبانی در ایران چگونه است؟و پاسخ من این بود که در ایران به هیچ وجه این شیوه دریانوردی انجام نمی شود اما شاید در گذشته این فن در بین ایرانی ها رایج بوده,زیرا در ادبیات فارسی از این فن بسیار سخن به میان آمده است. بعد فکر کردم اگر در گذشته بوده پس حتما فرهنگ آن هنوز برجای مانده است، و از آنجا بود که بر آن شدم تا ببینم وضع دریانوردی ایران به چه صورت است. به جنوب ایران سفرهای مکرر داشتم تا ببینم از نوادگان دریانوردان کسی هست که اطلاعاتی از این فن داشته باشد. پس از پرس و جوی فراوان و سفرهای متوالی به برخی نقاط جنوب کشور بالاخره بومی ها گفتند اگر در پی دریانوردی هستی باید به بندر کُنگ سفر کنی چون تمام مردم بندر کنگ نسل اندر نسل دریانورد بوده اند. به این صورت بود که پس از رفت و آمدهای فراوان به جنوب ایران،تصمیم گرفتم کتاب بادبانهای جنوب را بنویسم.

badban
مختصری راجع به دریانوردی سنتی در جنوب کشور(بندر کنگ)توضیح دهید:
فن دریانوردی که شاید هزاران سال در جنوب ایران رایج بوده،بدین صورت می باشد که هرساله دریانوردان بندر کنگ و دیگر جاها برای تجارت،با کشتی های بادبانی،با استفاده از نیروی باد به هند و آفریقا سفر می کردند .این فن تا حدود ۶۰ سال پیش رایج بوده است.پس از آن چهره ی اقتصادی منطقه عوض می شود و موتور دیزل به جای نیروی باد می آید،از آن پس دیگر نیاز نبود اشخاص جان خود را به خطر اندازند و با کشتی بادبانی به تجارت بپردازند و اینگونه بود که کم کم این فن از میان رفت.(کشتی بادبانی به صورت تفریحی در هیچ برهه ای از زمان وجود نداشته).

نوشتن کتاب بادبانهای جنوب حدودا چند سال به طول انجامید؟
حدود ۴-۵سال از زمان اولین برخوردم با مردم بندر کنگ تا انتشار کتاب،طول کشید.
چه چیز باعث شد که به شما لقب کریستف کلمب ایرانی بدهند؟
البته این نام را یکی از مطبوعاتی‌ها به کار برد و طبیعتا من موافق نیستم، اما ربطش این است که ما از جنوب غرب اروپا تا دریای کارائیب سفر کردیم و این همان مسیر کریستف کلمب در کشف قاره ی آمریکا بود.
نظر شما در خصوص فرهنگ،تاریخ باستان شناسی دریایی چیست؟
از نظر شناخت سنت ها، کارهایی باید انجام شود،تا وقتی که کتابم در آمد هیچ منبعی در این خصوص نبود (چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی)،در مورد دریانوردی سنتی در کشورهای عربی کتابهایی نوشته شده اما در مورد ایران هیچ کتابی پیدا نکردم.
به جوانان بندر کنگ گفتم چرا باید یک ترک،زاده ی تهرانی، مقیم آمریکا راجع به تاریخ بندر کنگ کتاب بنویسد؟ چرا اینکار را خودتان انجام نمی دهید؟ اطلاعاتی که آشنایان شما به شما می دهند می تواند یک کتاب بشود و بدین ترتیب این سنت ها باقی می ماند و نسل به نسل و سینه به سینه انتقال پیدا می کند،اطلاعاتی از قبیل فن کشتی سازی و دریانوردی(که در کتابم به این دو پرداخته ام)،زمینه ها و جزییات فراوانی وجود دارد که خوب است روی آنها هم کار شود.بخصوص فن دریانوردی که چند سال پیش به عنوان میراث ناملموس در یونسکو ثبت شد،اگر این فرهنگ از بین برود ثبت آن به چه درد می خورد؟برای اینکه باقی بماند باید کارهایی ترتیب داد که همچنان پابرجا باشد،به طور مثال یک بار سازمان میراث با بنده در خصوص این فن مشورت کرد، و من جذب توریسم و گردشگری را برای توجیه اقتصادی ادامه ی این فن پیشنهاد کردم بدین صورت که کشتی های سنتی دست ساز درست شود و گردشگرانی که به مناطق ساحلی ایران سفر می کنند با این کشتی ها و قایق ها جا به جا شوند،که هم می توان برای آن توجیه اقتصادی آورد و هم این فن باقی می ماند و از بین نمی رود.
مورد دیگر اینکه در خصوص باستان شناسی دریایی(که البته بنده اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم)،هنگامی که نقشه های قدیمی اروپاییان را نگاه کنیم،نام بندر کنگ در خیلی از این نقشه ها آمده این یعنی اینکه بندر کنگ از اهمیت تجاری بالایی برخوردار بوده است،پس کشتی ها تجاری زیادی در آن محدوده وجود دارد که در اثر طوفان و اتفاقات دیگر،به زیر آب رفته باشند،و نظر بنده این است که جای کار دارند و این در خصوص بندر سیراف نیز صدق می کند.
در پایان جای دارد که از زحمات شما تقدیر و تشکر به عمل آید،نوشتن کتابی در خصوص فنی که در حال از بین رفتن است بسی جای خوشحالی دارد.و همینطور سپاس گزارم از اینکه وقت گذاشتید برای این مصاحبه.

کليه حقوق این مقاله متعلق به نشریه  الکترونیکی باستان شناسی منظر دریایی است. اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت قوانین مطبوعات می باشد. کپی برداري و بازنشر اطلاعات بدون ذکر منبع و رفرنس ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.

ما را با دوستان خود در دیگر شبکه های اجتماعی در میان بگذارید

© ۱۳۹۷-۱۳۹۵

Check Also

جزیره ایستر

    جزیره ایستر  مشهورترین نام این جزیره یعنی ایستر(Easter) به خاطر اولین بازدید ثبت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =

This site is protected by wp-copyrightpro.com