Home / اخبار و رویدادها / عنوان: حضور کارشناسان گروه باستان‌شناسی زیرآب پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در چین

عنوان: حضور کارشناسان گروه باستان‌شناسی زیرآب پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در چین

۹۸۸۷_۹۵۵

 
به نقل از دکتر حسین توفیقیان – مدیرگروه باستان‌شناسی‌زیرآب پژوهشکده باستان‌شناسی- دو نفر از کارشناسان گروه باستان‌شناسی‌زیرآب پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در کارگاه آموزشی راه ابریشم جدید «یک کمربند و یک جاده» در مرکز ملی میراث فرهنگی‌دریایی چین، شرکت خواهند داشت. وی در ادامه بیان داشت: این کارگاه آموزشی توسط مرکز ملی میراث فرهنگی زیرآب چین(NCUCH)ساماندهی شده. شایان ذکر است، مرکز فوق یک موسسه ملی است که وظیفه بررسی، کاوش، حفاظت و مرمت از میراث فرهنگی دریایی و آموزش غواصی به باستان‌شناسان‌دریایی در کشور چین را برعهده دارد.  

توفیقیان در ادامه بیان داشت، کارگاه آموزشی راه ابریشم جدید «یک کمربند و یک جاده»: یک برنامه آموزشی برای باستان‌شناسان‌دریایی است، که در شهر یانگژیانگ در استان گوانگ‌دونگ در کشور چین از ۲۰ سپتامبر تا ۲۵ اکتبر۲۰۱۷  (۲۹شهریور-۳ آبان ۱۳۹۶) برگزار می‌گردد. گفتنی است، در طول دروه آموزشی کارشناسان پژوهشگاه توسط یک تیم حرفه‌ای از مربیان غواصی از انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی (PADI) آموزش خواهند دید.

شایان ذکر است، در این دوره آموزشی جلسات تخصصی نیز در خصوص باستان‌شناسی‌زیرآب و جاده دریایی ابریشم بر پا خواهد شد. در پایان این دروه نیز به شرکت‌کنندگان گواهینامه‌های معتبر از طرف انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی (PADI)  و کنفدراسیون جهانی فعالیت‌های زیر آبی (CMAS) اعطاء خواهد شد.

توفیقیان در پایان ابراز امیدواری کرد که با حضور در چنین دوره‌هایی بتوانیم سطح گروه باستان‌شناسی‌زیرآب پژوهشکده باستان‌شناسی را ارتقاء دهیم.

Check Also

گفتگو با علی پارسا،نویسنده کتاب بادبانهای جنوب: دریانوردی بادبانی در خلیج فارس و اقیانوس هند

علی پارسا نویسنده کتاب بادبانهای جنوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 + = 26

This site is protected by wp-copyrightpro.com