Home / اخبار و رویدادها / نام نویسی برای سومین هم اندیشی بین المللی آسیا-اقیانوسیه در زمینه میراث فرهنگی زیرآب

نام نویسی برای سومین هم اندیشی بین المللی آسیا-اقیانوسیه در زمینه میراث فرهنگی زیرآب

۱۱۱۵۱۰۲۶_۹۹۱۴۰۱۶۶۴۲۲۷۰۹۰_۶۴۹۳۸۷۰۴۶۴۰۸۶۱۵۰۱۰۷_n
THE ASIA-PACIFIC REGIONAL CONFERENCE ON UNDERWATER CULTURAL HERITAGE| http://www.apconf.org/

مریم کرد درونکلایی

پژوهشگر مستقل | maryamkord011@gmail.com

سومین هم اندیشی بین المللی آسیا- اقیانوسیه در زمینه میراث فرهنگی زیر آب از ۲۷ نوامبر تا دوم دسامبر سال ۲۰۱۷ ( مطابق با ششم تا یازدهم آذر ماه ۱۳۹۶) در هنگ‌کنگ برگزار خواهد شد که خوشبختانه یکی از محورهای ۱۷ گانه این همایش که برای هر کدام از آنها یک پانل تخصصی برگزار می‎شود، با نام «منظر فرهنگ دریایی ایران» یا Iran’s Maritime Cultural Landscape به کشور ایران اختصاص دارد. ایران برای نخستین بار است با تعریف یک محور با نام منظر فرهنگ دریایی ایران در این همایش شرکت می‎کند. لازم به ذکر است، همایش مذکور در موزه دریایی هنگ کنگ دایر می گردد؛ گفتنی است، موزه دریایی هنگ کنگ یک موسسه آموزشی غیر انتفاعی است که به واسطه جامعه بین المللی کشتی رانی و دولت در این شهر تاسیس شده و در اسکله مرکزی شماره ۸ قرار دارد. همچنین، این موزه در فوریه ۲۰۱۳ برای عموم بازگشایی شد.

شایان ذکر است، در سال ۲۰۱۱، فرهنگستان آسیایی برای مدیریت میراث فرهنگی افتتاحییه همایش منطقه‌ای و بین‌المللی آسیا – اقیانوسیه در زمینه میراث فرهنگی زیرآب در مانیل، فیلیپین را برگزار کرد. طیف گسترده‌ای از افراد فعال در حوزۀ میراث‌فرهنگی‌دریایی در این افتتاحیه حضور داشتند؛ که شامل: نماینده دانشگاه‌ها، دولت، موزه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، سازمان‌های دولتی و بین‌المللی، بخش خصوصی و انجمن‌ها می شد.  از سخنرانان اصلی نخستین همایش منطقه ای و بین المللی آسیا – اقیانوسیه در زمینه میراث فرهنگی زیرآب می توان به افراد ذیل اشار نمود: پیلار لونا اررگرنا – موسس بخش باستان‌شناسی‌زیرآب موسسه ملی انسان‌شناسی و تاریخ مکزیک -؛ عماد خلیل -مدیر مرکز باستان‌شناسی‌دریایی و میراث فرهنگی زیرآب در دانشگاه اسکندریه مصر – و تیم کورتیس -مدیر بخش فرهنگی یونسکو در بانکوک و مسئول هماهنگی و اجرای برنامه فرهنگی یونسکو در جنوب شرق آسیا-.

گفتنی است، هم اندیشی مذکور  به واسطه سازمان ها و موسسه های مختلف دولتی و غیر دولتی حمایت می شود که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از: بنیاد  پناهگاه  ملی دریایی،  ادارهٔ ملی اقیانوسی و جوی، سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) و فرهنگستان آسیایی برای مدیریت میراث فرهنگی اشاره کرد.هم اکنون نیز درگاه نام نویسى برای سومین همایش بین المللی آسیا-اقیانوسیه در زمینه  میراث فرهنگی زیرآب باز می باشد.  قابل ذکر است، پژوهشگران و علاقه مندانی هم که در این هم اندیشی بین المللی مقاله ارائه نکرده اند می توانند به عنوان میهمان نام نویسی کنند و از مزیای ان بهره مند گردند.

نحوه نام نویسی: 

✅ در قسمت نخست مربوط به نام نویسی همایش (Conference Registration)  دو گزینه موجود است که شما در آن مشخص می کنید آیا تمایل دارید در کلیه روزهای همایش شرکت داشته باشید یا در برخی از روزهای همایش.

Select a Participant Type:
Full Conference 27-30 Nov
Day Pass Only

قسمت دوم مربوط به اطلاعات شرکت کنندگان است (Participant Information) لازم به ذکر است بایستی کلیه گزینه هایی که با رنگ قرمز نشان داده شده اند توسط شخص پُر شود.

قسمت سوم مربوط به مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام در همایش (Registration Fee) می باشد. لازم به ذکر است، سه دسته برای پرداخت هزینه وجود دارد
– کشورهای آ (Country A) با مبلغ پرداختی تا ۳۰ سپتامبر برابر با ۸ مهر ۱۳۹۶ ۳,۵۵۰ (دلار هنگ کنگ) می باشد پس از آن تاریخ ۴,۲۳۵ (دلار هنگ کنگ) .
– کشورهای ب (Country B) با مبلغ پرداختی تا ۳۰ سپتامبر برابر با ۸ مهر ۱۳۹۶ ۲,۸۵۰ (دلار هنگ کنگ) می باشد پس از آن تاریخ ۳,۳۵۰ (دلار هنگ کنگ) .
– دانشجویان در حال تحصیل/احتمالاً در مقطع کارشناسی (Graduate Student) با مبلغ پرداختی تا ۳۰ سپتامبر برابر با ۸ مهر ۱۳۹۶ ۲,۲۰۰ (دلار هنگ کنگ) می باشد پس از آن تاریخ ۲,۴۲۰ (دلار هنگ کنگ) .
هزینه ی فوق شامل:
– مراسم افتتاحیه در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ برابر با ۶ آذر ۱۳۹۶
– سه روز همایش از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ نوامبر برابر با ۷ آذر تا ۹ آذر ماه ۱۳۹۶
– برنامه های در نظر گرفته شده برای همایش.
لازم به ذکر است کشورهای آ (Country A) شامل کشور ایران نمی شود و کشور ایران در جرگه کشورهای ب (Country B) قرار دارد، لازم به ذکر است دانشجویانی که گزینه دانشجویی را انتخاب می کنند بایستی با متصدی این بخش که پست الکترونیکی آن در درگاه ذکر شده برای ارائه مدارک ارتباط برقرار کنند.

✅قسمت چهارم مربوط به حمل و نقل از فرودگاه است که گزینه اختیاری برای آن درج نشده؛ در این قسمت دو نوع خدمات ارائه شده که شامل:

– حمل و نقل از فرودگاه در قسمت های (arrival and departure airport ) می باشد که برای هر ماشین ۶۵۰ دلار هنگ کنگ در نظر گرفته شده است.

قسمت پنجم مربوط به یک برنامه جنبی در این همایش است که دوستان گرامی می توانند به طور اختیاری آن را انتخاب کنند- گردهمایی برای شام- که در تاریخ ۲۹ نوامبر برابر با ۸ آذر برگزاری می شود و هزینه آن برابر با ۴۱۰ دلار هنگ کنگ برای هر فرد می باشد.

قسمت پنجم مربوط به تورهای هنگ کنگ گردی است که شرکت کنندگان گرامی می توانند به طور دلخواه آن ها را انتخاب کنند قیمت این تورها از ۳۲۰ تا ۹۰۰ دلار هنگ کنگ برای هر نفر می باشد که ظرفیت هر تور ۱۵ نفر است.
همچنین گردش دو روزه برای دیدن از موزه راه آبی ابریشم در نظر گرفته شده است که تور برای یک نفر ۳,۱۱۵ دلار هنگ کنگ و برای دو نفر ۵,۳۰۰ دلار هنگ کنگ می باشد.

شایان ذکر است، برای اطلاعات بیشتر از نام نویسی در همایش هنگ کنگ می توانید با پست الکترونیکی ذیل ارتباط برقرار کنید:

Registration@apconf2017.com

برای ورود به درگاه نام نویسی اینجا کلیک کنید

عناوین چکیده هایی که تا کنون برای محور(پانل ) منظر فرهنگ دریایی ایران در  سومین همایش بین المللی آسیا-اقیانوسیه در زمینه  میراث فرهنگی زیرآب به ثبت رسیده به شرح ذیل می باشد:

میراث فرهنگی زیرآب در ایران و قانون ملی: دیروز، امروز و آینده

میراث فرهنگی زیرآب در ایران و قانون ملی: دیروز، امروز و آینده

نویسنده: لادن افشاری : دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق توسعه پایدار از دانشگاه میلان و حقوق محیط زیست از دانشگاه شهید بهشتی

بررسی و تحلیل یک سنگ نگاره با نقش یک شناور در محوطه پسکرانه ای ده تل استان هرمزگان

بررسی و تحلیل یک سنگ نگاره با نقش یک شناور در محوطه پسکرانه ای ده تل استان هرمزگان

نویسندگان: خانم شادی کلانتر : دانشجوی کارشناسی ارشد باستان شناسی دانشگاه تهران و خانم مینا صفا: دانشجوی دکتری تاریخی اسلامی دانشگاه شیراز

در آمدی بر مفهموم خشبات در خلیج فارس؛

در آمدی بر مفهموم خشبات در خلیج فارس؛

نویسنده: آقای مصطفی کریمی؛ کارشناس ارشد مطالعات خلیج فارس از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه و نویسنده کتاب فرهنگ دریایی بوشهر

پیشرفتگى خشکى در اب و باستان شناسی زیرآب در کویت: آرکئوریسک در مناطق ساحلی در پیرامون جزیره فیلکه در کویت؛

پیشرفتگى خشکى در اب و باستان شناسی زیرآب در کویت: آرکئوریسک در مناطق ساحلی در پیرامون جزیره فیلکه در کویت؛

نویسنده: خانم Magdalena Nowakowska عضو هیات علمی گروه تاریخ دانشگاه ورشو لهستان.

باستان شناسی قایق و کشتی در استان گیلان

باستان شناسی قایق و کشتی در استان گیلان

نویسندگان: حسین توفیقیان: عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مدیر گروه باستان شناسی دریایی پژوهشکده باستان شناسی؛ رامین ادیبی: کارشناس ارشد باستان شناسی و مدیر مسئول ماهنامه الكترونيك – غير برخط باستان شناسي منظر دريايي

بررسی باستان شناسی زیرآب در پیرامون کرانه های بوشهر

بررسی باستان شناسی زیرآب در پیرامون کرانه های بوشهر

نویسندگان: حسین توفیقیان: عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مدیر گروه باستان شناسی دریایی پژوهشکده باستان شناسی؛ رامین ادیبی: کارشناس ارشد باستان شناسی و مدیر مسئول ماهنامه الكترونيك – غير برخط باستان شناسي منظر دريايي

© ۱۳۹۶-۱۳۹۵ کليه حقوق این مقاله متعلق به نشریه  الکترونیکی باستان شناسی منظر دریایی است. اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت قوانین مطبوعات می باشد. کپی برداري و بازنشر اطلاعات بدون ذکر منبع و رفرنس ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.

 

ما را با دوستان خود در دیگر شبکه های اجتماعی در میان بگذارید 

Check Also

گفتگو با علی پارسا،نویسنده کتاب بادبانهای جنوب: دریانوردی بادبانی در خلیج فارس و اقیانوس هند

علی پارسا نویسنده کتاب بادبانهای جنوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =

This site is protected by wp-copyrightpro.com